Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Ram 10667409



*

nr 1066 7409


Ram

sengustaviansk, omkring 1800, med spegelglas, Förgylld, 71x57


Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 oktober 2016
kl 20:36:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/10 15:14:09 1      Vinnande bud



  • Klassiska
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram sengustaviansk spegelglas speglar
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8236 Litografier
    ett par, ramar med rosetter, yttermått inklusive r..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:16
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr